Oferta

001 wykladyWYKŁADY OGÓLNE
z dziedziny zdrowia ,medycyny niekonwencjonalnej, socjologii, psychologii, rehabilitacji ,turystyki ,religioznastwa ,historii prowadzą :
Dr. Danuta Wardęga-Warwas
dr Agnieszka Majewska – Kafarowska
mgr Przemysław Dudzik – dyrektor Muzeum w Jaworznie
mgr Ewa Zuber – Historia
dr Maria Leś-Runicka – historyk  Miasta
dr Ryszard Maciejewski – koordynator wykładów medycznych
mgr Agnieszka Chećko – nauka o historii ziemi

 

010 angielskiKLUB KSIĄŻKI
mgr Katarzyna Sobula

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”
„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”
„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”
„Książka… – to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie,
znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów.”

KLUB TEATRALNY
Zajęcia prowadzi pani Anna Ptaszkiewicz-Godzina

KLUB FILMOWY
Zajęcia prowadzi mgr. Katarzyna Pokuta

Film może być traktowany zarówno jako rodzaj sztuki, jak i jeden z działów przemysłu rozrywkowego, przy czym ścisłe rozgraniczenie filmów na „artystyczne” i „komercyjne” jest często bardzo trudne do przeprowadzenia, gdyż oba te elementy – czysto rozrywkowy i czysto artystyczny – w wielu produkcjach są z sobą przemieszane.

007 angielskiJĘZYKI OBCE
mgr Arkadiusz Żak –
J.angielski

Znajomość języków obcych otwiera drzwi do całego świata
Nauka języków obcych może być traktowana jak hobby.Możliwość lepszego poznania kultury innych krajów,perspektywa udanych i ciekawych podróży oraz nawiazania nowych miedzynarodowych znajomości to zalety znajomości języka obcego.Jeżeli znamy języki obce, pobyt za granicą nie jest wcale nam straszny.Rozumiemy,co do nas mówi przewodnik w muzeum czy możemy spytać się o drogę miejscowych ludzi. W dzisiejszych czasach, kiedy wielu ludzi ma dostęp do Internetu dzięki obcym językom możemy zawierać znajomości z rówieśnikami nawet z innego kontynentu. Oglądanie filmów w oryginalnej wersji staje się o wiele ciekawsze niż słuchanie głosu lektora. Kształcąc się w tej dziedzinie możemy zrozumieć piosenki zagranicznych wykonawców.
W wszelkich grach, programach edukacyjnych, a nawet w Internecie znajomoąć języków obcych jest bardzo przydatna, więc zapraszamy do nauki.

 

037 tai_chiĆWICZENIA RUCHOWE
AEROBIK

O tym, że ruch jest naszym największym sprzymierzeńcem nie trzeba przekonywać nikogo. Jest to bowiem ruch, który jest radością, a nie udręką. I nie chodzi tylko o poprawę sprawności, wytrzymałości czy zachowania smukłej sylwetki. Aerobik jest to forma gimnastyki, która dotlenia organizm, wzmacnia serce, zapobiega niewydolności układu krążenia, poprawia naszą sylwetkę .Podczas ćwiczeń znajdujemy swój indywidualny rytm wysiłku i wypoczynku, nabieramy koordynacji ruchowej , zrzucamy ciężar stresów, nie poddajemy się depresji , uczymy się lubić swoje ciało, akceptować je takim, jakie jest (niezależnie od tego ile się ma centymetrów w biodrach) i odzyskujemy wiarę w siebie;

042 taniecTANIEC TOWARZYSKI
-Zajęcia prowadzi Judyta Fidzińska -dyplomowana instruktorka tańca towarzyskiego .
Zadaniem tańca jest kształtowanie duchowego piękna, poprzez piękno ruchów ciała. Wpływ tańca na zdrowie jest niezaprzeczalny.Podczas tańca dotleniamy organizm, wzmacniamy serce, zapobiegamy niewydolności układu krążenia i nadciśnieniu. Poprawiamy też kondycję mięśni, zwłaszcza tych podtrzymujących kręgosłup.
Zaczarowanie tańcem, to znacznie więcej niż tylko ruch. Jest to także okazja do bliskości, przekazywania uśmiechu, poczucia wspólnoty. To podziw dla piękna muzyki, to radość z przeżywania dobrych emocji, które wzmacniają i dodają sił.
Wiele jest korzyści wynikających z tańca. Łącząc ruch i rytm osiągamy harmonię ciała i umysłu oraz:
-nabieramy koordynacji ruchowej, która przydaje się nie tylko w tańcu;
-taniec uczy odwagi; kiedy z dnia na dzień stajemy się lepsi w tym co robimy, wyzbywamy się nieśmiałości i zahamowań;
-poprawiamy sobie nastrój – to zasługa wydzielanych przez mózg endorfin, tak zwanych hormonów szczęścia, dzięki którym mimo zmęczenia schodzimy z parkietu szczęśliwi;

038 tai_chiTAI CHI
dr Jakub Byrczek

Taoistyczne Tai Chi jest systemem ćwiczeń zdrowotnych To doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym. Taoistycznego Tai Chi uczymy się przez praktykę.Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Taoistycznego Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym. Taoistycznego Tai Chi uczymy się przez praktykę.Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Taoistycznego Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu

 

029 komputeryWARSZTATY KOMPUTEROWE
Zajęcia prowadzi Krystyna Sokół.

Komputery mają wiele zalet, jedną z nich jest to, że są bardzo dobrą i praktycznie niezastąpioną pomocą naukową. Są źródłem aktualnej informacji. Pomagają nam odnaleźć różne potrzebne nam informacje, nie tylko do szkoły, ale również do pracy i do własnego użytku.Są one również bardzo dobrym rozluźnieniem po męczący dniu. Możemy na nich nie tylko pisać, znajdywać informacje, ale również znaleźć w nich wiele rozrywki. Od klasycznych utworów do różnego rodzaju gier i programów rozrywkowych. Komputery służą nam również do nauki.Na wykładach możemy poznawać tajniki ogromnego „ świata komputerowego’oraz, jak korzystać z Internetu, jak pracować na różnych sprzętach i jak się nimi posługiwać. Przez Internet możemy kontaktować się ze znajomymi i poznawać nowych ludzi. Na różnego rodzaju czatach, możemy rozmawiać, wymieniać poglądy z ludźmi z miasta, kraju, a nawet ze świata. Dzięki Internetowi możemy przekazywać różne informacje na odległość.